Start | Nasze filmy i spoty | Rzeszów. Podpalacz zatrzymany

Rzeszów. Podpalacz zatrzymany

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali sprawcę podpalenia klatki schodowej w bloku przy ulicy Mikołajczyka. W nocy z niedzieli na poniedziałek sprawca pijąc pod blokiem alkohol zaprószył ogień na przyniesionym fotelu. Od niego zajęły się drzwi wejściowe do klatki schodowej. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenia wiatrołapu. Straty oszacowano na 12 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy. Około godziny 3 policjanci zostali powiadomieni, że w bloku przy ulicy Mikołajczyka pali się klatka schodowa. Wezwani na miejsce strażacy ugasili ogień. W wyniku pożaru spaleniu uległy drzwi wejściowe do wiatrołapu, drzwi wejściowe do klatki schodowej ściany i sufit pomieszczenia, dwa okna oraz domofon i instalacja elektryczna. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Od zarządcy budynku przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Straty oszacowane zostały na 12 tys. zł.

 Jednocześnie policjanci służb operacyjnych rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że jest nim 18-letni mężczyzna, mieszkaniec sąsiedniego bloku. W czwartek został on zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 Jak wyjaśnił, w niedzielę od godziny 20 z grupą znajomych spożywał pod blokiem alkohol. Przyniósł tam znaleziony w śmietniku stary fotel. Siedząc na nim i paląc papierosy zaprószył ogień. Od fotela opartego o elewację budynku zapaliły się drzwi wejściowe do wiatrołapu i doszło do pożaru. Mężczyzna zauważył już z okna mieszkania palący się fotel jednak obawiając się konsekwencji nie zareagował. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.