Start | Nasze filmy i spoty | Rzeszów. Świadek pomógł policji

Rzeszów. Świadek pomógł policji

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Rzeszowa, który widząc, jak dwie osoby biją i okradają mężczyznę, natychmiast powiadomił o tym Policję.

 

O przestępstwie policjanci zostali powiadomieni we wtorek przed godz. 21 przez świadka zdarzenia. Niezwłocznie skierowani na miejsce policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zastali zgłaszającego wskazującego dwoje uciekających potencjalnych sprawców. Natychmiast podjęli pościg i zatrzymali uczestniczącą w zdarzeniu kobietę. 
 

W tym czasie inny policyjny patrol ustalał szczegóły przestępstwa w oparciu o relację świadka. Okazało się, że widział on, jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna, bili leżącego na trawniku pokrzywdzonego. Najprawdopodobniej coś mu zabrali i odeszli z miejsca zdarzenia. Świadek pobiegł za nimi, jednocześnie zawiadamiając policjantów. Po przyjeździe funkcjonariuszy wskazał im kierunek ucieczki sprawców. 
 

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnicy pobili go i okradli. Sprawcy zabrali mu butelkę wódki, papierosy, srebrny łańcuszek i 100 złotych. Skradzioną butelkę alkoholu policjanci znaleźli przy zatrzymanej 43-letniej kobiecie. W związku z tym, nietrzeźwa mieszkanka powiatu brzozowskiego, badanie wykazało u niej 2,35 promila alkoholu, trafiła do policyjnego aresztu. 


Policjanci ustalili rysopis drugiego potencjalnego sprawcy, który za pośrednictwem dyżurnego komendy trafił do pozostałych patroli. W oparciu o przekazane informacje jeszcze tej samej nocy, około godz. 2, policjanci z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Pszczyny, on również był pijany. Policjanci znaleźli przy nim srebrny łańcuszek i dwie paczki papierosów. 
 

Wyjaśnieniem okoliczności rozboju zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu pod nadzorem  prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.