Start | Wiadomości | Polecane imprezy - zobacz więcej | Huta Komorowska. Koncert zespoły z Afryki - "Claret Gospel"

Huta Komorowska. Koncert zespoły z Afryki - "Claret Gospel"

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Fundacja im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” zaprasza na koncert Zespołu „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, który odbędzie się 2 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 na terenie zabytkowego parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Podczas koncertu będą zbierane datki na studnię głębinową dla misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Grupa po raz 8 gości w Polsce. Członkami zespołu są młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy śpiewem i tańcem wielbią Boga. Tegoroczna Ewangelizacja wybrzmiewać będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

Zespół do tej porygościł w 22-ch polskich diecezjach, dając ponad 80 koncertów – na ich realizację przebyli ponad 12 000 tysięcy kilometrów. Zapraszały ich: wspólnoty parafialne, wspólnoty zakonne, domy kultury, urzędy miejskie, szkoły, szpitale, a także domy opieki, muzea, telewizje, radia i osoby prywatne. Byli tam, by śpiewem i tańcem wielbić Boga. By dać żywe świadectwo Wiary, Nadziei i Miłości.

 Wielkie katedry, bazyliki i małe kościółki były świadkami żywej, pełnej entuzjazmu i radości wiary młodego Kościoła Afrykańskiego.

 Doświadczeniem i wyróżnieniem były dla nich zaproszenia na:

- 49. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim,

- 17. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Lublinie,

- 6. Międzynarodowy Festiwal w Szczecinie,

- Noce Kościołów we Wrocławiu,

- 10. cykl Letnich Koncertów w Pławniowicach.

Tegoroczna ewangelizacja będzie ofiarowana za zmarłą Michelle Balloux – byłą przełożoną grupy. Założycielem, opiekunem i animatorem zespołu od 11 lat jest Ojciec Roman Woźnica, klaretyn.

Grupa w roku bieżącym gościła w studio Agnieszki Osieckiej. W dniu 2 sierpnia o godz. 16:00 dadzą koncert w zabytkowym parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Wystąpią także na koncercie „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w dniu 19 czerwca.

Zapraszamy na koncert w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. W czasie koncertu będą zbierane wolne datki na studnię głębinową dla jednej z misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Przyjdź, zobacz i posłuchaj jak modli się Afryka!

Fundacja oraz Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej serdecznie zapraszają wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na wspólne przeżywanie „Wakacji w Muzeum” – w każdy czwartek w godz. 10:00 – 13:00.

Poza ciekawą prezentacją posiadanych zbiorów, w ofercie wakacyjnej również:

 1. Cykliczne warsztaty muzyki gospel.
 2. Wystawy plenerowe „Moja Afryka, moje Chingombe”.
 3. Spotkania z Misjonarzami.
 4. Warsztaty fotograficzne połączone z wystawą zdjęć Roberta Wilka.
 5. Zabawy na świeżym powietrzu.
 6. Projekcje filmów dla dzieci, gry i zabawy na niepogodę.
 7. Spotkanie przy ognisku („Gawędy przy ognisku”) wieńczące „Czwartki
  w Muzeum”.
 • email Prześlij znajomemu
 • print Wersja do druku
 • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.