Start | Wiadomości | Tarnobrzeg. Uciekał motorem 168 km/h

Tarnobrzeg. Uciekał motorem 168 km/h

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image Fot. archiwum

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który aby uniknąć kontroli drogowej uciekał z prędkością 168 km/h. Pirat drogowy kierując motocyklem nie miał przy sobie dokumentów. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie za kilkukrotne spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ruchu drogowego patrolując nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem tarnobrzeską Wisłostradę zauważyli motocykl yamaha. Kierowca jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków, nie miał również widocznej tablicy rejestracyjnej.

 

Policjanci ruszyli w pościg za motocyklistą. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać  Mężczyzna jednak nie zatrzymywał się, cały czas jechał z niedozwoloną prędkością pokazując policjantom środkowy palec. Prędkość motocykla dochodziła nawet do 170 km/h. Policjanci kontynuowali pościg. Motocyklista podjął manewr wyprzedzania prawym poboczem, w wyniku czego wpadł w poślizg, następnie wpadł do przydrożnego rowu przewracając się z motocyklem.

 

Policjanci podbiegli do mężczyzny. Nie odniósł obrażeń, odmówił przyjęcia pomocy medycznej. Kierującym yamahą okazał się 27-letni mieszkaniec Tarnobrzega.


W związku z popełnionymi rażącymi wykroczeniami naruszającymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, funkcjonariusze sporządzą wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o ukaranie 27-latka.

 

Mężczyźnie grozi kara grzywny nawet do 5000 zł.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.