Start | Wiadomości | Biznes - zobacz więcej / Video | Tampa, Floryda, USA. Ofensywa lokalnych browarów w USA

Tampa, Floryda, USA. Ofensywa lokalnych browarów w USA

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Bloomberg/x-news

Od starożytności przez czasy prohibicji aż po współczesne "happy hours" piwo zawsze było nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich. W przemyśle piwowarskim króluje dziś kilka wielkich koncernów. Od niedawna jednak ten wart 100 miliardów dolarów rynek szturmują z sukcesem małe rzemieślnicze browary.


W 2013 roku ich sprzedaż wzrosła o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa skurczył się o 2 proc. Browary rzemieślnicze stanowią 8% całego piwnego sektora. Stowarzyszenie browarników żywi nadzieję, że w ciągu 6 lat liczba ta wzrośnie do 20%.
By osiągnąć ten cel, 3000 lokalnych browarów w USA będzie musiało rozwinąć produkcję i dystrybucję. Dla małych firm to ryzyko, bo nie mogą liczyć na korzyści skali. Tim Schoen, były szef działu sprzedaży koncernu Anheuser-Busch, znalazł na to sposób. Stworzył Brew Hub - firmę będącą formą partnerstwa. Zjednoczył kilka lokalnych browarów, by zwiększyć ich wydajność.
Brew Hub buduje sieć złożoną z 5 amerykańskich browarów. Łącznie w promieniu maksymalnie 500 km od każdego z nich znajduje się 70 proc. konsumentów piwa w USA. Dzięki temu piwa popularne w jednym regionie kraju mogą łatwo znaleźć nabywców w innym.
Najwyższej klasy sprzęt do produkcji piwa, doświadczeni piwowarzy, korzyści skali i logistyka - tak Brew Hub chce wznieść rzemieślnicze piwo na profesjonalny poziom.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.