Start | Wiadomości | Polecane imprezy - zobacz więcej | Rzeszów. Rzeszów Jazz Festiwal 2014

Rzeszów. Rzeszów Jazz Festiwal 2014

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

W dniach od 21 do 26 października odbędzie się Rzeszów Jazz Festiwal 2014. Jeden z najlepiej zapowiadających się koncertów w ramach festiwalu – Ścierański New Quartet – odbędzie się w piątek 24.10 w atrium CH Plaza Rzeszów. Bilety na to wydarzenie można kupić w Biurze Administracji rzeszowskiej Plazy, która jest jednym ze sponsorów Rzeszów Jazz Festiwal 2014. Festiwal ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową.

 

Koncert Scierański New Quartet, który odbędzie się w ramach Rzeszów Jazz Festiwal 2014 w CH Plaza Rzeszów to jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych Festiwalu. Podczas koncertu zaprezentuje się wirtuoz gitary basowej Krzysztof Ścierański w towarzystwie Zbigniewa Jakubka, Przemysława Kuczyńskiego i Michała Kobojka. Usłyszeć będzie można m.in. materiał z najnowszej płyty Krzysztofa Ścierańskiego „Night Lakes”. Koncert rozpocznie się w piątek 24 października o godzinie 20:30 w atrium CH Plaza Rzeszów. Bilety w cenie 30 i 35 zł można kupić w Biurze Administracji Centrum w godz. 9:00-17:00 oraz na stronie internetowej www.evenea.pl.

 

Koncert Scierański New Quartet to nie jedyne wydarzenie organizowane w rzeszowskiej Plazie w ramach Rzeszów Jazz Festiwal. W sobotę 18 października w restauracji KUK NUK zorganizowano apetyczne warsztaty kulinarne „Jazz na talerzu”. Poprowadził je Szef Kuchni restauracji KUK NUK Maciej Stankiewicz. Dodatkowo podczas trwania festiwalu, od 20 do 26 października, w restauracji Szef Kuchni serwować będzie specjalne jazzowe potrawy.

 

Podczas tegorocznej trwającej sześć dni edycji Rzeszów Jazz Festiwal organizatorzy zapowiadają wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla miłośników łączenia jazzu z innymi odmianami muzyki np. funky, elektro. Gwiazdą tegorocznego Rzeszów Jazz Festiwal będzie Poogie Bell Band — znakomity perkusista, kompozytor i producent, wraz z zespołem. To jednak nie jedyna gwiazda i niespodzianka, jaką przygotowali organizatorzy, szczególnie dla fanów światowej klasy perkusistów! Razem z Kovalczykiem wystąpi gościnnie Derrick McKenzie — perkusista legendarnego zespołu JAMIROQUAI! W ramach festiwalu usłyszymy również takich znakomitych artystów jak: Matusik & Ghostman, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, MaBaSo Trio i Kovalczyk Big Band Project feat. Derrick McKenzie. Festiwal, podobnie jak w ubiegłych latach zaprezentuje wybrane projekty artystów, którzy wydali płyty na przełomie 2013/2014 r.

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.