Start | Wiadomości | Polecane imprezy - zobacz więcej | Rzeszów. Krasne. Mikołaje w hipermarketach

Rzeszów. Krasne. Mikołaje w hipermarketach

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji obdarowywania się E.Leclerc w Rzeszowie zaprosił do siebie specjalnego gościa. Już 6 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, do hipermarketu przy alei T.Rejtana 69 przybędzie najprawdziwszy Święty Mikołaj w asyście śnieżynek.  Natomiast mikołajkowy weekend w Centrum Handlowym Auchan Krasne minie pod znakiem sztuki. Rozpocznie się wtedy akcja charytatywna „Artyści dzieciom” na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Bruno” oraz odbędzie finał konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój bajkowy świat”.

 

Dzień Świętego Mikołaja powszechnie znany jako „mikołajki” przypada 6 grudnia i jest świętem, w którym obdarowujemy najbliższych symbolicznymi podarunkami w formie niespodzianek. Obecnie zwyczaj ten jest często łączony z baśniową postacią Świętego Mikołaja, który to w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi najmłodszym prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Nikt nie wie jakim cudem udaje mu się odwiedzić wszystkie dzieci na Ziemi w jedną noc, a przy tym wejść przez komin i nie zdradzić swojej obecności.

Wszystkie grzeczne dzieci, te małe i nieco większe, będą miały okazję spotkać się  z siwobrodym starcem w sobotę 6 grudnia od 10:00 do 16:00 w rzeszowskim E.Leclerc. Przed południem brodacz w czerwonym kombinezonie przybędzie do E.Leclerc na prawdziwych saniach w asyście śnieżynek. W tym wyjatkowym dniu każde dziecko będzie mogło zrobić sobie zdjęcie ze Św . Mikołajem, a fotografię otrzyma w prezencie na pamiątkę. W ozdobionej świątecznymi lampkami, girlandami i dekoracjami strefie będą odbywać się zabawy i animacje, a każde dziecko będzie mogło własnorecznie wykonać świateczne kartki w specjalnie zaaranżowanym kąciku plastycznym.

 

W Centrum Handlowym Auchan Krasne odbędzie się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe, którego motywem przewodnim będzie sztuka. W niedzielę 7 grudnia zostanie otwarta wystawa prac artystów malarzy, w ramach akcji charytatywnej „Artyści dzieciom”. Przez kolejny tydzień będzie można oglądać ponad 100 prac autorstwa twórców zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego, a także wykładowców i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W kolejną niedzielę 14 grudnia, w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 odbędzie się aukcja prac na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno”. Organizacja zajmuje się pomocą niepełnosprawnym dzieciom w rozwoju i ich rodzinom w radzeniu sobie z problemami związanymi z niepełnosprawnością.

W  sobotę o godz. 14:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla najmłodszych pt. „Mój bajkowy świat”. Dzieci mogły zgłaszać prace wykonane dowolną techniką w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5 lat oraz 6 lat. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, a na wyróżnionych uczestników konkursu czekają gry edukacyjne, książki oraz maskotki. Zwycięskie prace oraz część wyróżnionych dzieł zostanie zaprezentowana w pasażu Centrum Handlowego Auchan Krasne. Nagrody wręczy sam Święty Mikołaj.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na najmłodszych gości galerii handlowej czekają wyjątkowe warsztaty artystyczne, podczas których własnoręcznie przygotują oryginalne ozdoby świąteczne, między innymi barwne łańcuchy i zawieszki na choinkę oraz aniołki. Gościem specjalnym zajęć plastycznych będzie sam Święty Mikołaj, który przybędzie do galerii handlowej Auchan, aby wspólnie z dziećmi tworzyć świąteczne ozdoby. Warsztaty poprowadzą animatorzy na co dzień pracujący z podopiecznymi Stowarzyszenia „Bruno”. Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o działalności tej organizacji. Zajęcia plastyczne będą odbywały się w godzinach 11:00 – 17:00.

 

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.