Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Podkarpackie. Przedszkolaki przyjaciółmi natury

Podkarpackie. Przedszkolaki przyjaciółmi natury

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Prawie 300 przedszkoli z województwa podkarpackiego przystąpiło do VII edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Najliczniej reprezentowane są placówki z Rzeszowa, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Akcja, w której udział bierze pół miliona przedszkolaków z 6000 przedszkoli z całej Polski, ma na celu popularyzację tematyki ekologicznej wśród najmłodszych oraz wzrost świadomości dzieci w kwestii ochrony przyrody. VII edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” potrwa do końca czerwca.

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy w Polsce program edukacyjny skierowany do przedszkoli. Akcja organizowana jest przez markę Kubuś. Obecnie trwa już VII edycja programu.  Do tej pory, w ciągu 7  lat trwania programu wzięło udział  już ponad 2 mln dzieci.

 

Przedszkola z województwa podkarpackiego, biorące udział w VII edycji programu otrzymały bezpłatnie wyjątkowe materiały edukacyjne, w skład którego wchodzą  folder dla nauczyciela, płyta CD (zawierająca specjalnie przygotowane piosenki i rymowanki), plakat, kolorowe książeczki dla dzieci oraz certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Na podstawie otrzymanych materiałów nauczyciele przedszkolni z województwa podkarpackiego przekazują dzieciom wiedzę na temat ekologii i ochrony przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne  „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały tak skonstruowane, aby dzieci mogły rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia, stawały się bardziej samodzielne oraz chętnie podejmowały własne inicjatywy.

 

– To do nas, jako dorosłych należy troska o zapewnie naszym dzieciom edukacji ekologicznej na odpowiednim poziomie. Dzieci biorą z nas przykład, dlatego naszym obowiązkiem jest uczyć pociechy takich pozytywnych zachowań jak segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody i prądu. Powinniśmy także zwracać uwagę dzieciom jak istotna jest prawidłowa dieta.  Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” ma być wsparciem dla nauczycieli oraz rodziców i poprzez zabawę edukować przedszkolaków w zakresie ekologii. Cieszymy się, że tak dużo dzieci z województwa podkarpackiego będzie mogło razem z Kubusiem poznawać fascynujący świat natury  – mówi Magdalena Dąbrowska, przedstawiciel organizatora programu.

 

Podczas zajęć programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki są edukowane także
w zakresie tego jak powinny się prawidłowo odżywiać, aby zdrowo rosnąć. Dzieci dowiadują się m.in., dlaczego codzienne spożywanie 5 porcji warzyw, owoców lub soku oraz drugiego śniadania jest tak ważne dla ich rozwoju. W ramach tej sekcji programu najmłodsi wezmą udział w lekcjach zatytułowanych „Dzień Marchewki” oraz „Owoce, Warzyw
a i Soki”.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.