Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Wykład wiceministra

Rzeszów. Wykład wiceministra

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

28 stycznia (środa) dr Rafał Trzaskowski, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wygłosi wykład otwarty w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

- Wiceminister spraw zagranicznych wygłosi wykład otwarty „Obecne wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 10.00, w Klubie Akademickim WSIiZ, w siedzibie uczelni przy ul. Sucharskiego 2 – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

Przedmiotem wykładu będą największe wyzwania, jakie stoją przed polityką zagraniczną w perspektywie roku 2015.  Dr Trzaskowski odniesie się również do bieżącej sytuacji na Ukrainie i w Rosji.

Dr Rafał Trzaskowski jest doktorem nauk politycznych, wykładowcą akademickim specjalizującym się w tematyce europejskiej. W rządzie Premiera Donalda Tuska pełnił funkcję ministra administracji i cyfryzacji. W latach 2009-2013 był posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie zajmował się sprawami związanymi z implementacją traktatów UE, unijnym budżetem, ochroną prywatności i Europejską Agendą Cyfrową. Od 2004 do 2009 był doradcą przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego oraz Delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W latach 2000-2001 pracował jako doradca Sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej w gabinecie szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.