Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Przejeli podrabiane recepty

Rzeszów. Przejeli podrabiane recepty

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Podrobione recepty jego wspólnik przedkładał w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

 

O próbie wykupienia leku na podstawie podrobionej recepty policjanci zostali zawiadomieni w grudniu. W jednej z aptek na terenie Rzeszowa mężczyzna przedłożył podrobioną receptę na lek objęty refundacją. Policjanci dzień później zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Rzeszowa.

 

Jak ustalili funkcjonariusze podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilkukrotnie, w przynajmniej dwóch innych aptekach,a mężczyzna nie działał sam. Puste blankiety recept dostarczał mu wspólnik. Zatrzymany człowiek wypełniał recepty, które następnie realizował w aptekach. Mężczyzn interesowały leki objęte dużą refundacją. Policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut podrobienia dokumentów. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.
 

Drugi mężczyzna, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa, do tej pory ukrywał się, unikając zatrzymania. W poniedziałek policjanci zatrzymali również jego. Mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w podrabianiu dokumentów. Również w jego przypadku prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.


W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia. Policjanci ustalają,czy podczas wykupywania leków nie doszło do oszustwa, oraz w jakich okolicznościach podejrzani weszli w posiadanie blankietów recept.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.