Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. O problemach w resocjalizacji

Rzeszów. O problemach w resocjalizacji

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

„Aktualne problemy resocjalizacji i wykonywania kary pozbawienia wolności. Rola i zadania Służby Więziennej” – to temat ogólnopolskiej konferencji w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Dyskusja organizowana wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie odbędzie się w najbliższą środę 25 lutego 2015 r. Konferencja jest częścią trwającego w WSPiA Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 

W konferencji udział weźmie ponad 100 osób. Są to naukowcy, sędziowie, prokuratorzy oraz przedstawiciele Policji i Służby Więziennej z całej Polski, a także ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji i stowarzyszeń zajmujących się pomocą postpenitencjarną. W dyskusji głos zabiorą m.in. prof. Andrzej Zoll – wykładowca WSPiA, płk Andrzej Leńczuk – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, prof. Czesław P. Kłak – Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA, prokurator Jaromir Rybczak – Zastępca Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie oraz ppłk Robert Kogut – Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie. W konferencji w charakterze referentów uczestniczyć będą także terapeuci z Zakładów Karnych w Rzeszowie i Jaśle oraz specjaliści z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie.

 

Uczestniczy dyskusji będą mogli poznać rolę prokuratora w kształtowaniu wymiaru kary w ramach tzw. skazania bez rozprawy oraz praktykę stosowania ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życie, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. W czasie konferencji zaprezentowane zostaną cele kary i potrzeby resocjalizacji skazanego. Poruszony zostanie także temat resocjalizacji w kontekście izolacji postpenalnej oraz metod i form resocjalizacji w świetle doświadczeń zakładów karnych w woj. podkarpackim. Poruszona zostanie także problematyka terapii uzależnień w podkarpackich jednostkach penitencjarnych oraz funkcjonowaniu Służby Więziennej w województwie podkarpackim.

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aktualne problemy resocjalizacji i wykonywania kary pozbawienia wolności. Rola i zadania Służby Więziennej” odbędzie się w środę 25 lutego 2015 r. w sali 23 w budynku A WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00.

 

Konferencja organizowane przez WSPiA oraz Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie jest częścią Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jest to akcja organizowany w całej Polsce od 2000 r. Inicjatywa powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.