Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Pow. dębicki. Podejrzani o kradzieże

Pow. dębicki. Podejrzani o kradzieże

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci z Czarnej zatrzymali 15-latka, który próbował sprzedać skradzione wcześniej przedmioty. Funkcjonariusze ustalili, że razem z nim w kradzieżach brali udział jego rówieśnik oraz 19-latek. Łączną wartość skradzionych przez nich przedmiotów oszacowano na kwotę 14 tysięcy złotych.

 

Zawiadomienia o kradzieżach wpływały do posterunku Policji w Czarnej od stycznia br. Na początku roku sprawcy ukradli z prywatnej posesji odśnieżarkę spalinową oraz pilarkę, o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. W lutym w Golemkach z jednej z firm skradziono elektronarzędzia o wartości około 2,5 tysiąca złotych. Początkiem marca z terenu tej samej firmy skradziono kolejne elektronarządzia, tym razem poszkodowany straty wycenił na kwotę 3200 złotych. Kilka dni później złodzieje okradli tą samą firmę po raz trzeci. Ich łupem padły markowy agregat prądotwórczy oraz szlifierka kątowa, o łącznej wartości 2400 złotych. 

 

W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali jednego ze złodziei. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Czarnej. Nastolatek został zatrzymany zaraz po próbie sprzedaży skradzionych urządzeń. Chłopiec uciekał przed policjantmi volkswagenem golfem. Pościg zakończył się w miejscowości Łęki Dolne.

 

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do wspólników nastolatka. Byli nimi 15-letni mieszkaniec Golemek oraz 19-letni mieszkaniec Czarnej. Policjanci odzyskali już część skaradzionych przedmiotów. Złodziejom przedstawiono zarzuty, do których się przyznali i złożyli obszerne wyjaśnienia. 15-latkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Jeden z nich odpowie również za jazdę samochodem bez wymaganych uprawnień. Policjanci ustalają pochodzenie pojazdu, którym uciekał nieletni. 19-latkowi za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.