Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Warsztaty informatyczne

Rzeszów. Warsztaty informatyczne

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

18 marca 2015r. ruszają bezpłatne warsztaty programowania i grafiki komputerowej dla gimnazjalistów i licealistów organizowane przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie młodzieży informatyką, a w szczególności tworzeniem gier na urządzenia mobilne. Do udziału w warsztatach programowania zaprosiliśmy uczestników IV Podkarpackiego Konkursu Informatycznego z elementami Matematyki, który odbył się 13 marca 2015 r. – mówi Renata Łunarska, dyrektor ALO. Zauważyliśmy, że coraz więcej młodych ludzi zaczyna wiązać swoją przyszłość z informatyką. Biorą udział w konkursach, szukają ciekawych kursów, by zdobywać praktyczne umiejętności. Tegoroczni laureaci Podkarpackiego Konkursu Informatycznego reprezentują naprawdę wysoki poziom, są to Bartłomiej Grzesik, uczeń Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie, Jakub Szypuła uczeń Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie i Maksymilian Wojnar z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie.

Rzeszowskie firmy informatyczne OPTeam S.A, Partners in Progress oraz e-service SP. z o.o. z WSIiZ wsparły utalentowanych gimnazjalistów cennymi nagrodami w postaci tabletów, pokrowców, power banków, robota sphero i myszek bezprzewodowych. Czekają na was atrakcyjne miejsca pracy przekonywał młodzież przedstawiciel sponsora Sylwester Zimon. Przyszłość należy do informatyków, warto więc się w tym kierunku kształcić.

 

 

 

 

 

 


  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.