Start | Wiadomości | Nadesłane z kraju | Podkarpackie. Eko-starter od Greenpeace

Podkarpackie. Eko-starter od Greenpeace

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Greenpeace rozpoczął nabór do programu Eko-starter, którego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane przez fundację, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca br., a regulamin programu znajduje się na stronie www.eko-starter.pl.

W myśl zasady „Myśl globalnie – działaj lokalnie” Greenpeace chce wesprzeć początkujących animatorów i animatorki, którzy mają ciekawe pomysły na działania proekologiczne w swoich miejscach zamieszkania. Pod uwagę brane będą przede wszystkim projekty oparte na współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, które będą pobudzały lokalne społeczności do działania, a w rezultacie zmierzały do wprowadzania realnych zmian w postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska.

- Eko–starter powstał po to, żeby umożliwić realizowanie działań wszystkim tym, którzy mają pomysły na przeprowadzenie projektów w swojej społeczności. Chcemy podjąć współpracę z przyszłymi animatorami i animatorkami, którzy chcą połączyć swoje pasje i zainteresowania z efektywnym działaniem, ale do realizacji projektu potrzebują wsparcia merytorycznego i finansowego – powiedziała Katarzyna Mamos, koordynatorka wolontariatu w Greenpeace Polska.

Spośród wszystkich nadesłanych projektów dofinansowanie i wsparcie merytoryczne otrzymają te, które będą prezentować nowatorskie rozwiązania z potencjałem rozwoju i kontynuacji. Uczestnicy i uczestniczki programu wezmą udział w szkoleniach, podczas których dowiedzą się jak planować i realizować działania na rzecz ochrony środowiska i  dopracują swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów.

Zgłoszenia do programu Eko-starter można nadsyłać do 31 marca. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 5000 zł. Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.eko-starter.pl.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.