Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Wydział do walki z przestępczością w internecie

Rzeszów. Wydział do walki z przestępczością w internecie

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Walka z przestępczością w Internecie, a także ujawnianie przestępstw popełnianych z użyciem najnowszych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych to główne zadania Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Od 15 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie funkcjonuje Wydział do walki z Cyberprzestępczością. To komórka organizacyjna powstała na bazie działającej od sierpnia ub. roku Sekcji do walki z Cyberprzestępczością w Wydziale Wywiadu Kryminalnego. Wydział tworzą doświadczeni policjanci zajmujący się tropieniem przestępczości w Internecie. 

 

Wydział został utworzony na mocy decyzji Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Zdzisława Stopczyka. Jest odpowiedzią na coraz bardziej realne zagrożenie przestępczością w Internecie. 

 

Do zadań wydziału należy m.in. stały monitoring Internetu pod kątem zamieszczania i rozpowszechniania treści zabronionych, ujawanianie i zwalczanie przestępstw popełnianych przyu użyciu sieci komputerowych, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, ustalanie sprawców takich przestępstw, współpraca z dostawcami usług internetowych i administratorami sieci. 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.