Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Nowy punkt dla mieszkańców

Rzeszów. Nowy punkt dla mieszkańców

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
W Galerii Rzeszów został uruchomiony kolejny Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta. Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które obsługuje swoich mieszkańców w galeriach handlowych.

Dotychczas w mieście działały trzy punkty obsługi: w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall, w galerii handlowej „Nowy Świat” i w Centrum Handlowym „Plaza Rzeszów”. Wszystkie punkty urzędu w galeriach handlowych czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 - 18.00. Można tam wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować oraz uzyskać PESEL. Pracownicy udzielą pomocy w każdej sprawie, skontaktują z konkretnym urzędnikiem, umówią na spotkanie. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu.
Ponadto raz w tygodniu w punktach dyżur ma miejski rzecznik konsumentów, który pomoże napisać reklamację, udzieli niezbędnej informacji, a w przypadku toczącej się sprawy w sądzie może ją również prowadzić.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in.: Tomasz Szubiela, wiceminister spraw wewnętrznych, Karolina Grenda, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, sekretarze miast Unii Metropolii Polskiej oraz Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.