Start | Wiadomości | Korczowa k. Jarosławia. Przejeli 30 kg haszyszu

Korczowa k. Jarosławia. Przejeli 30 kg haszyszu

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image Fot. archiwum

Współdziałania funkcjonariuszy z bieszczadzkiego i nadbużańskiego oddziału SG oraz Służby Celnej z Przemyśla doprowadziło do ujawnienia ponad 30 kg haszyszu, który usiłował przeszmuglować przez granicę obywatel Portugalii. Środek odurzający ukryty był w skrytce konstrukcyjnej samochodu. Jego czarnorynkowa wartość to prawie 900 tysięcy złotych.

22 marca w przejściu granicznym w Korczowej na wyjazd z Polski do Ukrainy stawił się 48-letni obywatel Portugalii. Podróżował samochodem marki renault. Samochód był na francuskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie prześwietlania pojazdu urządzeniem "RAPISCAN" (działa jak rentgen) ujawniono specjalnie skonstruowaną skrytkę. Równocześnie, użyty do przeszukania pies służbowy również oznaczył miejsce podejrzanego schowku.

W przegrodzie między komorą silnika a kabiną pasażerską, w specjalnie wykonanej skrytce konstrukcyjnej funkcjonariusze ujawnili 34 szczelnie zapakowane kostki. Łącznie towar ważył 31,5 kg. Z wykonanego testu jednoznacznie wynikało, że podejrzana substancja to haszysz. Szacunkowa wartość towaru wynosi około 880 800 złotych.

 Aktualnie, obywatel Portugalii został zatrzymany w związku w usiłowaniem wywiezienia z Polski na Ukrainę środków odurzających znacznych ilości (tj. z art. 55 par. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani).

 Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Dzięki współdziałaniu służb granicznych i celnych, to już kolejne ujawnienie usiłowania przemytu przez granice polsko-ukraińską środków odurzających.

21 października ubiegłego roku, również w przejściu granicznym w Korczowej, zatrzymano 54 kg haszyszu. Wartość zatrzymanego haszyszu wynosiła wówczas  1,6 miliona złotych.

Sytuacja w której ujawniono przemyt była bliźniaczo podobna: środki przewoził ob. Portugali w butli gazowej swojego samochodu.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.