Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Zatrzymali podejrzewanego o oszustwa

Rzeszów. Zatrzymali podejrzewanego o oszustwa

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. W ciągu zaledwie kilku minut, oszukał dwie kasjerki, prosząc o wymianę pieniędzy. Oszust został ustalony na podstawie zapisów monitoringu. Funkcjonariusze sprawdzają teraz czy nie dopuścił się innych podobnych oszustw.


O przestępstwie policjanci zostali zawiadomieni przez oszukane kasjerki. Okazało się, że mężczyzna w wieku około 50 lat, w ciągu zaledwie kilku minut w podobny sposób oszukał kasjerki w dwóch sklepach w Rzeszowie. Przy kasie prosił o zamianę dwóch banknotów 50 złotowych na jeden o nominale 100 złotych. Oszukane kobiety otrzymane banknoty wkładały do kasy wydając w zamian 100 złotych. Nie odchodząc od kasy, gdy kasjerki obsługiwały już kolejnego klienta, mężczyzna zgłaszał pomyłkę pokazując 10 złotych, które miała pomyłkowo wydać mu kasjerka. Zaskoczone kobiety ponownie wymieniały pieniądze, tym razem 10 złotych na 100 złotych. 

 

Dopiero po podliczeniu kasy okazywało się, że padły ofiarą oszusta i zawiadomiły policjantów. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna został rozpoznany przez pracownika jednego ze sklepów. Podejrzanym okazał się 50-letni mieszkaniec Rzeszowa, który już wcześniej notowany był za oszustwa. 
 

W środę funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu. Mężczyznę rozpoznały obie kasjerki. Policjanci sprawdzają teraz czy nie dopuścił się innych podobnych przestępstw. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.