Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Podkarpackie. Na granicach zatrzymano 3 kradzione pojazdy

Podkarpackie. Na granicach zatrzymano 3 kradzione pojazdy

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
            

Licząc prawdopodobnie na duży przedświąteczny ruch graniczny, przemytnicy usiłowali w tym czasie przewieźć przez granicę trzy kradzione samochody.

W czwartek 2 kwietnia, strażnicy graniczny z Placówki w Korczowej zatrzymali naczepę samochodu ciężarowego marki JANMIL (r. prod 2006). Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG stwierdzili, że ktoś zmieniał numer VIN w naczepie. Pojazd oraz kierowcę samochodu ciężarowego – 31  letniego obywatela Ukrainy, zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna.

Wartość naczepy oszacowano na 60 tysięcy złotych.

W tym samym dniu, również w przejściu granicznym w Korczowej, zatrzymano samochód osobowy marki AUDI A5. Strażnicy graniczni ustalili, że pojazd w marcu tego roku został skradziony na terytorium Węgier. Samochodem próbował wyjechać na Ukrainę 32 – letni obywatel Węgier. Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna celem dalszego prowadzenia sprawy. Wartość AUDI oszacowano na 80 tysięcy złotych.

Natomiast w piątek 3 kwietnia – funkcjonariusze z Medyki udaremnili wywiezienie z Polski kradzionego samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Przy pomocy Polsko Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że samochód w listopadzie 2014 roku został skradziony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu to 45 tysięcy złotych. Pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji z KMP w Przemyślu.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali już 40 pojazdów pochodzących z kradzieży o wartości prawie 1,5 miliona złotych. W ubiegłym

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.