Start | Wiadomości | „Zaloguj się do działania” w Gminie Strzyżów

„Zaloguj się do działania” w Gminie Strzyżów

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image Fot. Archiwum Fundacji Rozwoju „Dobre Życie”

Siedem gimnazjów w gminie Strzyżów przystąpiło do udziału w projekcie edukacyjnym pt. „Zaloguj się do działania”. Inicjatywa jest skierowana zarówno dla młodzieży gimnazjalnej, jak i osób dorosłych pracujących z młodzieżą. Projekt realizuje Fundacja Rozwoju „Dobre Życie”, która ma na koncie wiele sukcesów, w tym z zakresu edukacji obywatelskiej i integracji międzypokoleniowej mieszkańców Podkarpacia. Partnerem projektu jest islandzka firma Ildi. Wspierają go również Gmina Strzyżów i Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Projekt zakłada działania dwutorowe. Po pierwsze skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej w celu otworzenia jej świadomości na codzienne wyzwania swojej społeczności i przekazanie wiedzy i umiejętności przydatnych w organizowaniu wydarzeń na rzecz szkoły i okolicy. Z drugiej strony zachęca osoby dorosłe pracujące z młodzieżą do udziału w szkoleniach, które pomagają motywować i wspierać młodych w działaniach społecznych i obywatelskich.

- Każdy młody człowiek znajdzie w tym projekcie coś dla siebie - podkreśla Aleksandra Chodasz, kierownik projektu i prezes Fundacji „Dobre Życie”. - Wszystko to dzięki nowatorskiemu podejściu doświadczonych trenerek i coacha oraz ekspertów, takich jak filmowcy i fotografowie współpracujący z Fundacją - zaznacza.

Dodaje też, że zdobyte kompetencje i certyfikat przydadzą się młodym ludziom w przyszłości, np. podczas starań o wolontariat, staż lub miejsce pracy. Szkolenia i działania dla młodzieży zainauguruje konferencją, zaplanowaną na 9 czerwca br. Warsztaty natomiast odbędą się w okresie od sierpnia 2015 do lutego 2016.


Drugim elementem projektu jest edukacja osób dorosłych z terenu całego Podkarpacia zajmujących się na co dzień pracą z młodzieżą. Do projektu może zgłaszać się kadra pedagogiczna szkół, instytucji kultury, stowarzyszeń, fundacji i innych ośrodków ściśle współpracujących z młodzieżą.


- Dla nich harmonogram przywiduje dwa cykle szkoleń. Pierwszy zaczyna się już w czerwcu, drugi w listopadzie 2015. Przy zgłoszeniu można wybrać najbardziej odpowiadający - mówi Aleksandra Chodasz. - Uczestnicy wezmą udział w trzech szkoleniach. Nie będzie nudnej teorii - tylko aktywna edukacja. Będą to warsztaty prowadzone metodami: dramy, coachingu, metodą projektową oraz bardzo popularnym open space - zaznacza.


Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki zaangażowaniu środków z programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG i dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Obecnie trwa rekrutacja do projektu dla obydwu grup wiekowych. Liczba miejsc ograniczona.


Młodzież może poznać szczegóły i zapisać się pod adresem: www.dobrezycie.org/dzialam/mlodziez

Osoby dorosłe znajdą informacje dla siebie na stronie: www.dobrezycie.org/dzialam/dorosli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.