Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Przemyśl. Bieszczady. Autostopowicz ukradł auto

Przemyśl. Bieszczady. Autostopowicz ukradł auto

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci z Przemyśla zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Ukradł samochód człowiekowi, który go podwiózł. Najpierw poprosił kierowcę o zrobienie zakupów, potem wsiadł za kierownicę i odjechał. Okazało się, że przemyślanin ma na swoim koncie nie tylko tą kradzież.

 

W niedzielę, przebywający w Bieszczadach mężczyzna poprosił kierowcę bmw o podwiezienie go do Przemyśla. W Birczy, kierowca zatrzymał  samochód przed sklepem i poszedł po zakupy. Ten moment wykorzystał autostopowicz. Przesiadł się na fotel kierowcy i odjechał.

 

Właściciel samochodu natychmiast powiadomił policjantów z przemyskiej komendy i opowiedział co się stało. Okazało się, że to pasażer poprosił kierowcę o kupienie mu kilku rzeczy. Gdy uczynny kierowca poszedł do sklepu, mężczyzna odjechał zabierając mu samochód. Straty były jeszcze większe, bo w aucie znajdowały się dokumenty, portfel i telefon. Właściciel oszacował je na ponad 16 000 złotych.

 

Funkcjonariusze zajęli się ta sprawą, szukali złodzieja i samochodu. Już następnego dnia śledczy weszli do mieszkania, by tam zatrzymać podejrzewanego o kradzież 32-letniego mieszkańca Przemyśla. Po kilku kolejnych godzinach policjanci odzyskali skradziony samochód, a razem z nim utracone przedmioty.

 

Dalsze czynności w sprawie doprowadziły do postawienia 32-letniemu mężczyźnie kolejnych zarzutów. Okazało się bowiem, że przemyślanin w warunkach recydywy przywłaszczył sobie elektronarzędzia na kwotę ponad 9 tys. złotych, ukradł też dwa laptopy o wartości blisko 4 tys.złotych, przywłaszczył powierzony mu samochód osobowy, a w czasie jego sprzedaży posłużył się podrobionymi dokumentami. 

 

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator rozpatrujący jego sprawę zastosował w stosunku do niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.