Start | Wiadomości | Festiwal 2017 | Polonusi już na miejscu

Polonusi już na miejscu

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
Wszystkie zespoły uczestniczące w XVII Światowym Festiwalu polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie dotarły już na miejsce. Dzisiaj - czwartek - Polonusi zwiedzają region i uczestniczą w próbach.
 
Wczesnym popołudniem przedstawiciele zespołów spotkają się z przedstawicielami Województwa Podkarpackiego. Podczas spotkania wymienione zostaną okolicznościowe upominki. Wieczorem odbędzie się spotkanie integracyjne uczestników Festiwalu przy polskiej muzyce folkowej.

Festiwal rozpocznie się w piątek barwnym korowodem. O godz. 16.30 na styku ul. Zamkowej z ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie tej ostatniej po remoncie. Następnie uczestnicy imprezy przejdą do ul. Kościuszki, a następnie do Rynku. Tu zostaną powitani, a przedstawiciele zespołu Olza odbiorą symboliczne klucze do miasta Rzeszowa.

W sobotę (w godz. 15-22) oraz niedzielę (12-21.30) zespoły polonijne występować będą na rzeszowskim rynku, na scenie w Millenium Hall (sobota, w godz. 14-21, niedziela, w godz. 14-21), a także 35 innych miejscowościach regionu podkarpackiego.

W poniedziałek w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się koncert „Folklor Narodów Świata”, zaś we wtorek, „Koncert galowy”. Początek obydwóch: godz. 19.00.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.