Start | Wiadomości | Przemyśl. Fałszywki zatrzymane

Przemyśl. Fałszywki zatrzymane

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image Fot. Archiwum

Przemyscy policjanci zabezpieczyli 49 sztuk fałszywych banknotów o nominale 100 dolarów amerykańskich. Obywatele Ukrainy chcieli je wymienić w kantorze. O zdarzeniu poinformowała policję pracownica kantoru, która zamknęła się z klientami wewnątrz i oczekiwała na przyjazd funkcjonariuszy. 60-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszał zarzuty.

W środę przed południem do jednego z kantorów wymiany walut na terenie Przemyśla, weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał wymienić 10 banknotów o nominale 100 USD na złotówki. Pracownica kantoru miała wątpliwości co do autentyczności banknotów i postanowiła o tym powiadomić policjantów. Następnie 37-latka zatrudniona w kantorze, zamknęła drzwi wejściowe do kantoru, w którym przebywali klienci i oczekiwała na przyjazd policji.

 

Przemyscy policjanci w trakcie przeszukania znaleźli przy 60-latku podrobione pieniądze. W sumie zabezpieczyli 49 sztuk banknotów o nominale 100 USD. 59 i 60-letni obywatele Ukrainy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 

59-latek po przesłuchaniu został zwolniny. Natomiast jego 60-letni znajomy usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Za wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.