By / 7 października 2019

Dwóch zawodników z Rzeszowa podczas FEN 26

Już 12 października w Hali Orbita we Wrocławiu zobaczymy kolejną galę FEN (Fight Exclusive Night) o numerze 23. Tym razem…

Już 12 października w Hali Orbita we Wrocławiu zobaczymy kolejną galę FEN (Fight Exclusive Night) o numerze 23. Tym razem podczas tej gali MMA zobaczymy 18 zawodników, z których dwóch pochodzi z Rzeszowa – Andrzej Grzebyk oraz Szymon Bajor.

We Wrocławiu walką wieczoru będzie pojedynek miedzy A. Grzebykiem (bilans: 15-3, 8 KO) a zawodnikiem z Brazylii – Robertem „Pato” Fonsecą (12-3, 2 KO). Dla zawodnika z Rzeszowa to będzie pierwsza walka, w której podejmie się obrony pasa mistrzowskiego w kat. średniej (do 84 kg). Ten pas zdobył na gali FEN 22, po tym jak w 3 rundzie pokonał przez KO Kamila Gniadka. A do tego wcześniej, na gali FEN 21 zdobył tytuł w kat. półśredniej (do 77 kg). Tym samym Grzebyk ma już pewne miejsce na kartach historii tej federacji MMA. Czy 28-latkowi uda się obronić tytuł? Dowiemy się już w najbliższą sobotę. A tymczasem to właśnie Grzebyk jest w opinii bukmacherów faworytem tej walki. Przykładowo, bukmacher Fortuna wystawił kurs 1.4 na obrońcę tytułu, a 2.73 na zawodnika z Brazylii.

Zanim w walce wieczoru zobaczymy pojedynek o mistrzowski pas, wcześniej na ringu będziemy mogli oglądać S. Bajora (bilans: 19-8, 7 KO) w starciu z Marcinem Sianosem (bilans: 4 – 3, 4 KO). Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po jednym występie (zwycięskim) w FEN. Stawką tego spotkania będzie możliwość przystąpienia do walki o tytuł mistrza FEN w kategorii ciężkiej.

Galę będzie można śledzić na antenach Polsat Sport Fight oraz Polsat Sport i Super Polsat.


Comments are closed for this post.