Start | Rzeszów | RzeszĂłw. Kibole osądzeni

Rzeszów. Kibole osądzeni

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image

Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców jednej z rzeszowskich drużyn. Zaraz po tym, jak pobili mieszkańca Rzeszowa. 23-letniemu mężczyźnie, ze stwierdzonym urazem głowy, stłuczeniem żuchwy i twarzy w okolicy lewego oka udzielono pomocy lekarskiej. Obaj napastnicy zostali skazani przez sąd w postępowaniu.

Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców jednej z rzeszowskich druĹźyn. Zaraz po tym, jak pobili mieszkańca Rzeszowa. 23-letniemu mężczyĹşnie, ze stwierdzonym urazem głowy, stłuczeniem Ĺźuchwy i twarzy w okolicy lewego oka udzielono pomocy lekarskiej. Obaj napastnicy zostali skazani przez sąd w postępowaniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 kwietnia ok. godz. 14.40. Do przebywających w swoim garaĹźu i ćwiczących na przyrządach kulturystycznych dwóch mieszkańców Rzeszowa, przyszła grupa kilku nieznanych im młodych osób. Dwóch z grupy próbowało zmusić ćwiczących do wywabienia przed blok ich sąsiada, z którym mieli porachunki. - Gdy spotkali się ze zdecydowaną odmową, jeden z członków przybyłej grupy nieoczekiwanie uderzył 23-latka pięścią w twarz. W tym momencie jego kolega podjął próbę udzielenia pomocy pobitemu i uspokojenia napastnika. Gdy poszkodowany poĹźalił się, Ĺźe kiedyś grał w piłkę w jednej z rzeszowskich druĹźyn, został ponownie zaatakowany przez drugiego z napastników, który z okrzykiem przeciwnej druĹźyny kopnął go w twarz – opowiada podinsp. Zbigniew Kocój, rzecznik rzeszowskiej policji.

Po tym zdarzeniu napastnicy odeszli pozostawiając pobitego i jego kolegę w garaĹźu. MężczyĹşni natychmiast wsiedli do samochodu i odjechali chcąc zgłosić o zdarzeniu policjantom i uniknąć dalszego pobicia. Napotkany przez nich patrol zatrzymał 17-latka i jego, o 4 lata starszego, kolegę, których napadnięci rozpoznali, jako sprawców pobicia. - Na podstawie zebranych dowodów i zeznań świadków sąd skazał 17-latka na karę 1 roku, a jego kolegę na 10 miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając jej wykonanie na 5-letni okres próbny. Obu przydzielił dozór kuratora – dodaje Z. Kocój.
  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.