Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA

Rzeszów. Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Spotkania z sędziami, prokuratorami, adwokatami i notariuszami oraz warsztaty z techniki kryminalistycznej i aktów notarialnych to główne punkty Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 28 stycznia 2015 r. Początek o godzinie 11:00 w Sali Rozpraw WSPiA (sala 0.02, Budynek B).

 

Podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA będzie można poznać m.in. zasady etyki i dostępu do zawodu radcy prawnego, adwokata, notariusza i sędziego. Uczestnicy imprezy wezmą również udział w specjalnych warsztatach z techniki kryminalistycznej. Poprowadzi je biegły z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty z zakresu aktów notarialnych.

 

Wykłady podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA poprowadzą praktycy m.in. radca prawny Tomasz Pisuliński, Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, adwokat Dariusz Lipski i notariusz Krzysztof Kopeć, członek Krajowej Rady Notarialnej. Wśród gości, którzy spotkają się ze studentami, są również Sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie Grzegorz Maciejowski oraz prokurator dr Andrzej Mucha z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

 

Dodatkowo Podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej odbędzie się prezentacja Kół Naukowych oraz Kliniki Prawa działającej w WSPiA. W klubie studenckim „Zemsta Docenta” przygotowane zostaną prezentacje poszczególnych Kół. Ich członkowie przedstawią studentom, jak wygląda ich działalność, czym zajmują się na co dzień oraz jakie imprezy, spotkania i dyskusje organizują w ciągu roku akademickiego.

 

Dni Edukacji Prawniczej organizowane są w Wyższej Szkole Prawa i Administracji już o raz trzeci. Skierowane są nie tylko do studentów, ale do wszystkich osób zainteresowanych tematyka prawną oraz planujących prace w zawodach prawniczych. W ubiegłym roku w Dniach Edukacji Prawniczej w WSPIA uczestniczyło kilkaset osób, które mogły spotkać się z przedstawicielami zawodów prawniczych, a także uczestniczyć w warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów. Z kolei w maju 2014 r. Kolegium Prawa WSPIA zorganizowało Dzień Prawnika, podczas którego studenci poznali zasady dostępu do wszystkich zawodów prawniczych oraz etyki zawodowej.

 

Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA odbędą się w najbliższą środę 28 stycznia 2015 r. o godzinie 11:00 w Sali Rozpraw WSPiA (sala 0.02, Budynek B).

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.