Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Odwiedzili uczelnię w ramach "Drzwi otwartych"

Rzeszów. Odwiedzili uczelnię w ramach "Drzwi otwartych"

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Spotkanie z fotografem prezydenta, pokazy alpakoterapii, druku 3D, dronów i robotów, a także warsztaty, wizyta w nowym studiu telewizyjnym i konkursy z nagrodami! To tylko część atrakcji Dnia Otwartego WSIiZ połączonego z Dniem Otwartym Kół Naukowych i Organizacji Studenckich.

- Przede wszystkim przedstawiliśmy uczestnikom ofertę dydaktyczną uczelni. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielali wykładowcy oraz studenci – mówi Marta Kołodziejczyk, Kierownik Działu Promocji, który zorganizował wydarzenie.

Fotograf prezydenta RP prowadził warsztaty

WSIiZ stawia na kształcenie praktyczne, dlatego systematycznie i konsekwentnie organizuje wykłady otwarte oraz spotkania z praktykami biznesu, którzy potrafią w interesujący sposób zainspirować młodzież do różnego rodzaju aktywności. Gościem specjalnym Dnia Otwartego był Wojciech Grzędziński - fotograf Prezydenta RP i ceniony fotoreporter, który opowiedział o swojej pracy i zachęcił młodych ludzi, w jaki sposób powinni się rozwijać, by osiągnąć zawodowy sukces.

Studio telewizyjne i alpaki hitem dnia

Podczas Dnia Otwartego odbyły się warsztaty i wykłady dla uczniów i nauczycieli, m.in. „Nie taki mikrofon straszny, jak go malują – wystąpienia publiczne”. – Bardzo pomogły mi te zajęcia. Jestem nieśmiała i bardzo boję się ustnej matury. Dowiedziałam się, jak się przygotować, by zrobić na komisji dobre wrażenie –  Klaudia Kalamarz, tegoroczna maturzystka z Rzeszowa.

Uczestnicy zwiedzali uczelniane laboratoria. Szczególnie zainteresowało ich nowe studio telewizyjne. Mogli sprawdzić się w roli operatora kamery, dziennikarza, prowadzącego program. Każdy mógł spróbować sił przed kamerą, czytając przygotowane wcześniej łamańce językowe z promptera. Nikt nie przeszedł obojętnie obok 2 alpak, które uczestniczyły w pokazach alpakoterapii na stoisku Koła Naukowego Zooterapii.

Drony, druk 3D, model Airbusa A380

Każde prezentujące się koło naukowe zachęcało do wstąpienia w szeregi młodych naukowców. Członkowie organizacji wykazali się nie lada pomysłowością, przygotowując swoje stoiska. Studenci informatyki z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, którzy wygrali ministerialny konkurs „Generacja Przyszłości” i zajęli 2 miejsce w konkursie programistycznym Microsoft oraz I w krajowym etapie Imagine Cup, przygotowali imponujący pokaz dronów. Podczas wydarzenia można też było poznać możliwości druku 3D. Goście zobaczyli m.in. nowoczesne drukarki 3D i poznali zasady ich pracy. Zobacz film:

https://www.facebook.com/video.php?v=10153005617612456&set=vb.275689592455&type=2&theater

Klub Akademicki IQ WSIiZ był też miejscem konkursów. Jeden z nich zorganizował Aviation Management Club. W elektronicznym quizie można było wygrać model samolotu Airbus A380 przekazany przez serwis pasażer.com, który dla miłośników lotnictwa jest obiektem marzeń.

Atrakcji było więcej. Członkowie Koła Naukowego Kryminalistyki prowadzili pokazy technik kryminalistycznych, np. pobierania odcisków palców i oględzin miejsca przestępstwa. W wydarzeniu uczestniczył Rafał Tereszkiewicz, student finansów i rachunkowości, który wygrał konkurs „Project Trader”. Pomagał uczestnikom w konkursowych zmaganiach przy stoisku Koła Naukowego FLOW – Bankowość i Inwestycje.

- Jesteśmy zadowoleni, że nasz „Dzień Otwarty” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród maturzystów – podsumowuje Marta Kołodziejczyk, Kierownik Działu Promocji WSIiZ.

Wszystkich, którzy mają przed sobą perspektywę wyboru uczelni, serdecznie zapraszamy na stronę www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl, gdzie dostępna jest oferta WSIiZ.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.