Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Nowe specjalności na uczelni

Rzeszów. Nowe specjalności na uczelni

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

We współpracy z firmami WSIiZ uruchamia 2 nowe specjalności na studiach I stopnia: e-administracja i gospodarka oraz bezpieczeństwo i obronność państwa. Czesne na tych studiach będzie o ponad 30% niższe!

 

 

 

E-administracja i gospodarka to nowa specjalność WSIiZ na kierunku administracja. Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne uczelnia wprowadza bezpieczeństwo i obronność państwa.

 

 

 

- Dzięki współpracy uczelni z sektorem biznesu, który dofinansuje studia, jedna rata czesnego na tych odrębnych ścieżkach kształcenia będzie wynosić na studiach niestacjonarnych 270zł, a na studiach stacjonarnych 310zł. Limit miejsc na każdej z 2 specjalności wynosi 100 osób. Jeśli chętnych będzie więcej, z niższego czesnego skorzysta setka najlepszych kandydatów (decydują wyniki z matury) – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

 

 

Firmy współpracujące z WSIiZ dofinansują kształcenie specjalistów od e-administracji i bezpieczeństwa przede wszystkim dlatego, iż takich fachowców pilnie potrzebuje rynek pracy. Najlepszym studentom zaoferują zatrudnienie. Dla młodych ludzi to duża podpowiedź, jakie studia i zawód wybrać.

 

 

 

E-administracja i gospodarka

 

- 2,17 mld euro przyznano Polsce na cyfrowy rozwój polskiej administracji publicznej w latach 2014-2020. Zmiany mają umożliwić wygodne i szybkie załatwianie spraw urzędowych. Dodatkowo, na wzmocnienie m.in. e-administracji na terenie Podkarpacia wydanych zostanie ze środków unijnych 77 mln euro w ramach regionalnego programu Cyfrowe Podkarpacie - podkreśla dr Katarzyna Kurzępa-Dedo, prodziekan ds. kierunku administracja w WSIiZ - Mając świadomość tak dużej dotacji, będziemy kształcić specjalistów, którzy będą w stanie sprostać nowym wymogom technologicznym, wykorzystywanym w gospodarce i administracji publicznej. Oznacza to, że absolwenci specjalności zostaną wyposażeni w umiejętności niezbędne do pracy w e-urzędzie i e-firmie.

 

Absolwenci „e-administracji i gospodarki” znajdą zatrudnienie w instytucjach i organach administracji publicznej, zarówno rządowej, jak i samorządowej (w organach wykonawczych oraz stanowiących i kontrolnych gmin, powiatów i województw). Mogą też liczyć na pracę w podmiotach gospodarczych inwestujących w pracowników znających zasady funkcjonowania w środowisku nowoczesnych technologii.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.