Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Rzeszów. Szansa na stypendium

Rzeszów. Szansa na stypendium

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wraz z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej WSIiZ zapraszają podkarpackich naukowców i studentów zainteresowanych współpracą z amerykańskimi uczelniami i ofertą stypendialną. Zapisy do 19 marca.

- Dzień Fulbrighta organizowany jest w tym roku w Polsce po raz drugi. Odbędzie się 23 marca o godz. 10.00 w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2. Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych ofertą stypendialną Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz współpracą z amerykańskimi uczelniami i wykładowcami. Zapisy przyjmujemy do 19 marca pod adresem: rodm@wsiz.rzeszow.pl lub pod nr tel.: 17 866 11 82  – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Program spotkania będzie miał formę wykładów i prezentacji m.in. na temat relacji polsko-amerykańskich, oferty stypendialnej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz warsztatu dotyczącego wystąpień publicznych. Gościem honorowym wydarzenia będzie Pani Ellen Germain, Konsul Generalna USA w Krakowie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął pan Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Program Fulbrighta dotyczy wymiany naukowej pomiędzy USA i innymi krajami. Program rozpoczął się w 1946 r. w USA z inicjatywy amerykańskiego senatora J. Williama Fulbrighta. Działa w 155 krajach. Absolwentami jest już ponad 325 000 osób na całym świecie. Co roku przyznawanych jest ponad 8 000 stypendiów, z czego 80 w Polsce.

Program Fulbrighta w Polsce jest jednym z największych programów stypendialnych dla studentów, badaczy, naukowców i artystów z Polski oraz z USA w Europie Środkowej i Wschodniej. Został zainicjowany w 1959 roku. Od 1995 roku program realizuje Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. Do końca 2014 roku przyznano ponad 4000 stypendiów. Honorowymi współprzewodniczącymi Rady Komisji jest Ambasador USA w Polsce, Stephan D. Mull oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

 

Program

23 marca, godz. 10:00-13:00, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, sala A53

  • Otwarcie spotkania - Ellen Germain, Konsul Generalna USA w Krakowie;
  • Relacje polsko-amerykańskie - dr Grzegorz Kozłowski, dyrektor Departamentu Ameryk Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP;
  • How Does Light Make us Happier? Why the Copernican Revolution Matters to Poland and to You - Prof. Dan Oren, Uniwersytet Yale, stypendysta Fulbrighta w Instytucie Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni;
  • Stypendia Komisji Fulbrighta - Karolina Sobieraj, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta;
  • WARSZTAT: Wystąpienia publiczne - Małgorzata Krasowska, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

 

 

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.