Start | Wiadomości | Rzeszów i okolice - zobacz więcej | Crowdangels.pl wystawiła na sprzedaż 5% udziałów

Crowdangels.pl wystawiła na sprzedaż 5% udziałów

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Crowdangels.pl to pierwsza platforma finansowania społecznościowego przedsięwzięć biznesowych w Polsce. Została stworzona dla osób z niebanalnymi pomysłami na biznes, które poszukują wsparcia finansowego od internautów w zamian za udziały.

- To rewolucyjny sposób na pozyskanie kapitału. Innowacyjny portal otrzymał kapitał zalążkowy z projektu InnoFund realizowanego przez naszą uczelnię, który wsparł finansowo 9 obiecujących startupów – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Mając na celu popularyzację idei crowdfundingu udziałowego, spółka Crowdangels.pl wystawiła na sprzedaż 5% udziałów w serwisie. W projekt zainwestowało już 21 inwestorów. Możliwość inwestowania zakończy się w połowie kwietnia. Cena 1 udziału wynosi 500 zł. Podążając za światowymi trendami na Crowdangels.pl za udziały można teraz płacić kryptowalutą bitcoin.

Crowdfunding robi w Polsce furorę

- Crowdfunding pojawił się na świecie 3 lata temu. W ubiegłym roku na polskich portalach finansowania społecznościowego zanotowano rekordowe zbiórki. Polskie projekty odniosły ogromne sukcesy na najpopularniejszych zagranicznych platformach, a do mainstreamu, podążając za crowdfundingiem zaczęła wkraczać jego odmiana – crowdfunding udziałowy – mówi dr Marta Czyżewska, dyrektor Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w WSIiZ.

Crowdfunding nie jest już zjawiskiem niszowym. Pojawiają się oddolne inicjatywy skierowane do świata biznesu. Polscy przedsiębiorcy oraz inwestorzy przekonują się do zalet udziałowego finansowania społecznościowego. W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się pierwsza branżowa konferencja dotycząca udziałowej odmiany crowdfunding’u. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele portalu crowdfundingu udziałowego – Crowdangels.pl.

Pierwsza w Polsce spółka allCool.pl – Internetowy Rynek Alkoholi Regionalnych, została sfinansowana przez internautów na portalu Crowdangels.pl. 33 inwestorów wpłaciło kapitał 75750 zł. Celem kampanii było zebranie 50 tysięcy zł. Projekt okazał się tak popularny, że dopuszczono opcję tzw. overfunding’u i za większą liczbę udziałów dla inwestorów pozyskano ponad 50% więcej środków.

Nowe możliwości inwestycyjne

- Udziałowy crowdfunding może finansować nie tylko innowacyjne pomysły biznesowe, poszukujące kapitału na start. Crowdangels.pl oferuje też model inwestycji w nieruchomości przez mechanizm crowdinvesting’u. Powstający serwis sharevestors.com umożliwi grupowe inwestowanie przez crowdfunding udziałowy w grunty i projekty deweloperskie – przekonuje dr Marta Czyżewska.

Inwestując w grunty użytkownicy serwisu będą kupować udziały w konkretnym gruncie. Inwestycje będą lokatami długoterminowymi. Spółka celowa, zawiązana po sukcesem zakończonej kampanii, będzie zarządzała gruntem i czyniła starania w celu przekształcenia nieruchomości. W tym modelu inwestorzy mogą liczyć na wzrost wartości gruntu na przestrzeni lat.

Celem inwestycji w projekty deweloperskie jest podniesienie wartości nieruchomości i jej sprzedaż. Projekty będą realizowane przez firmy deweloperskie a inwestorzy będą mogli liczyć na zyski wynikające ze wzrostu wartości inwestycji po realizacji projektu.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.