Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Jarosław. Z nożem po papierosy

Jarosław. Z nożem po papierosy

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny, który grożąc nożem ekspedientce, ukradł pieniądze i papierosy. W poszukiwaniach sprawcy rozboju użyto psa tropiącego. Zatrzymany 21-latek miał przy sobie skradzione pieniądze i papierosy, a także nóż. Okazało się, że młody mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inny rozbój. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty i oczekuje na decyzję sądu w sprawie aresztu.

W poniedziałek, tuż po godz. 20 dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju. Z relacji zawiadamiającej wynikało, że zamaskowany sprawca wszedł do sklepu, w którym pracowała, i grożąc jej nożem, zażądał pieniędzy i papierosów. W obawie o swoje życie, kobieta wykonała polecenia napastnika.

Mężczyzna zabrał swój łup i opuścił sklep. Wtedy ekspedientka zawiadomiła Policję, a także osoby przebywające w sąsiednich sklepach i ochronę. Dyżurny jarosławskiej komendy powiadomił patrole o zdarzeniu. Policjanci przeglądnęli zapis sklepowego monitoringu. Do tropienia śladów pozostawionych przez sprawcę rozboju, użyto policyjnego psa Epana.

 

Epan wskazał miejsce, w które mógł udać się sprawca przestępstwa. Policyjne patrole sprawdziły teren parku miejskiego i sąsiednich osiedli. Na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, że sprawca rozboju może przebywać w jednym z hoteli.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez ekspedientkę, oraz idącą z nim kobietę. Funkcjonariusze wylegitymowali parę. W plecaku 21-latka, policjanci znaleźli 15 paczek papierosów, nóż i scyzoryk. W ubraniu, mężczyzna miał ukryte pieniądze.

21-latek i jego znajoma zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wczoraj materiały w tej sprawie policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 21-latek był także sprawcą piątkowego rozboju, gdzie również używając noża, groził ekspedientce sklepu monopolowego w Jarosławiu, żadając wydania gotówki z kasy sklepu.

Policjanci i prokurator wystąpili do Sądu Rejonowego w Jarosławiu z wnioskiem o zastosowanie wobec 21-latka tymczasowego aresztu. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.