Start | Wiadomości | Siła młodzieży w działaniu!

Siła młodzieży w działaniu!

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font

Pod koniec sierpnia 40 osób z 7 gimnazjów Gminy Strzyżów, podzielonych na dwie grupy, spędziło cztery intensywne dni w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na treningu kompetencji obywatelskich. W trakcie treningu gimnazjalistki i gimnazjaliści ze szkół w Dobrzechowie, Godowej, Grodzisku, Strzyżowie, Wysokiej Strzyżowskiej, Żarnowej i Żyznowie pracowali nad udoskonaleniem umiejętności komunikacji i współpracy w grupie oraz poznawali polskie i europejskie przykłady aktywności młodych. Dwa miesiące później spotkali się ponownie na warsztatach z metody projektowej, żeby udoskonalić swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniami.

 

- Po wspólnych warsztatach młodzież czuje się bardziej pewna, gotowa na działania, tryska pomysłami - zaznacza Aleksandra Chodasz, prezeska Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” i inicjatorka projektu. - Młodzi podkreślają pozytywne zmiany, które zachodzą w ich życiu. Nie boją się wystąpień publicznych, pracy w grupie, kreatywnego myślenia. Czują potrzebę działania na rzecz swojego otoczenia - dodaje.

 

Równolegle do działań z młodzieżą trenerki z Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” prowadzą szkolenia dla osób dorosłych, które pracują z młodymi. We wrześniu zakończył się pierwszy, 20-godzinny cykl. W listopadzie zaczyna się kolejny. Osoby pracujące w szkołach, organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury poznają w praktyce podstawy metod takich jak drama, coaching, open space i metoda projektowa.

 

Więcej nt. projektu „Zaloguj się do działania!”, w tym filmy stworzone przez młodzież, można znaleźć na stronie: http://www.dobrezycie.org/dzialam/relacje-ze-szkolen

 

Projekt „Zaloguj się do działania” jest realizowany przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, oraz dofinansowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Projekt wspiera islandzka firma Ildi i Gmina Strzyżów.

 

 

  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.