Start | Wiadomości | Region - zobacz więcej | Sprostowanie do artykułu "Uwaga na pazernych dostawców prądu"

Sprostowanie do artykułu "Uwaga na pazernych dostawców prądu"

Rozmiar czcionki: Decrease font Enlarge font
image

Po publikacji materiału "Uwaga na pazernych dostawców prądu" i przesłania linku do materiału do EwE Energia Sp. z o.o., otrzymaliśmy "sprostowanie" z EwE Energia Sp. z o.o. . Sprostowanie zostało zeskanowane i przesłane mailem. Niestety, zostało zeskanowane bokiem. Redakcja zwróciła się do przedstawiciela EwE Energia Sp. z o.o. o przesłanie prawidłowo zeskanowanego materiału. Prośba wywołała jednak zdziwienie adresata i odmowę.

Po publikacji materiału "Uwaga na pazernych dostawców prądu" i przesłania linku do materiału do EwE Energia Sp. z o.o., otrzymaliśmy "sprostowanie" z EwE Energia Sp. z o.o. . Sprostowanie zostało zeskanowene i przesłane mailem. Niestety, zostało zeskanowane bokiem. Redakcja zwróciła sie do przedstawiciela EwE Energia Sp. z o.o. o przesłanie prawidłowo zeskanowanego materiału. Prośba wywołała jednak zdziwienie adresata i odmowę. W związku z powyższym publikujemy - takżę w załączniku - dokument w otrzymanej formie.

Od redakcji:

1.                      Zgadza się. Tym samym poszkodowanym został dziennikarz, znający całą sprawę „od - przysłowiowej – podszewki”. I jednocześnie wydawca portalu, któremu – w tym przypadku - nie zapłacono za usługę pozyskania klienta.

2.                      Wynagrodzenia nie wypłacono, a EwE Enegia Sp. z o.o. sprzedaje prąd pozyskanemu klientowi. Jak widać EwE Energia nie poczuwa się do odpowiedzialności, odpowiedniego nadzoru, stworzenia odpowiedniego mechanizmu, by wszyscy pośrednicy otrzymali stosowne wynagrodzenie za pozyskanie Umowy, z której korzyści czerpie bezpośrednio właśnie EwE Energia Sp. z o.o.

3.                      Jak przedstawiono w artykule, czego najwyraźniej przedstawiciele EwE Energia Sp. z o.o. nie doczytali, poszkodowanego nie łączyła bezpośrednia Umowa z EwE Energia Sp. z o.o. Ale to właśnie, jak już wyżej wspomniano, EwE Energia Sp., z o.o. czerpie bezpośrednie korzyści – wciąż – ze sprzedaży energii. Zatem nie ma wspomnianych mechanizmów zabezpieczających roszczenia osób odpowiedzialnych za pozyskanie Umowy, z której EwE Energia Sp. z o.o. czerpie korzyści, spółka sama też nie czuje się odpowiedzialna za dokonanie płatności. Przypomnijmy też cytat z artykułu, którego najwyraźniej przedstawiciele EwE Energia Sp. z o.o. znowu nie doczytali: „Dla Arkadiusza Nowaka, który w imieniu EwE podpisał Umowę, nie stanowi to problemu. – Trzeba się udać do firmy, która miała zapłacić – uważa.”

4.                      Wspomniane wypowiedzenie ze wspomnianym w „sprostowaniu” komentarzem zostało Klientowi przesłane, już po otrzymaniu i zaakceptowaniu Umowy przez EwE Energia Sp. z o.o. I to dwukrotnie, z komentarzami o pilności sprawy! Co więcej, informacja o skomplikowanej sytuacji klienta wobec ówczesnego dostawcy prądy została przekazana, a przychodzące pisma były najwyraźniej następstwem tej sytuacji. 

5.                      Wg przedstawicieli EwE Energia Sp. z o.o. nieprawdą jest, że można wiele stracić. Pośrednik nie otrzymał wynagrodzenia za pozyskanie klienta – stracił m.in. czas, koszty. Nic nie zyskał. Klient, będąc z czasem w potrzebie, nie znalazł zrozumienia ze strony EwE Energia Sp. z o.o., pomimo 2 pism, kilku rozmów telefonicznych, bowiem  EwE Energia Sp. z o.o. nie zgodziło się na zmianę terminu funkcjonowania podpisanej Umowy, grożąc karami za jej rozwiązanie Umowy. Komentarz pozostawiamy  naszym czytelnikom.

6.                      Do powyższego zastrzeżenia przypomnijmy wypowiedź licencjonowanego agenta EwE Energia Sp. z o.o.: „Patryk Zalewski z firmy Savings4U, przedstawiciela EwE, twierdził podobnie. – Klient ma teraz lepsze stawki, niech zapłaci tamtą karę, a EwE będzie dostarczało mu prąd”

7.                      Stanowiska klienta redakcja, uzyskała, nie przedstawiliła. Było i jest wciąż niezmienne: Klient jest niezadowolony ze współpracy EwE Energia Sp. z o.o.  Danych, na prośbe klienta, nie podajemy.

 

 

 

Pobierz załącznik Pobierz załącznik >> Sprostowanie_od_EwE_458568944.pdf
  • email Prześlij znajomemu
  • print Wersja do druku
  • Plain text Czysty tekst
Get Adobe Flash player
Tagi
Dla tego artykułu nie określono tagów
Nasz Rzeszów © 2006-2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.